Mapa strony

Miasta

Usługi

HASTA M.W
Romaszewskiego 5a
01-874, Warszawa

NIP: 1182124115

KONTAKT.

biuro@usun-odor.pl

Usuń Odór - Ozonowanie

© 2022 HASTA M.W Wszelkie prawa zastrzeżone.

Usuń Odór mapa
Usuń Odór facebook

Przedstawiona w witrynie oferta oraz cennik mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Opisy i teksty z powyższej strony stanowią przedmiot praw autorskich i podlegają ochronie.

 

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronie mają charakter wyłącznie poglądowy. Jakiekolwiek kopiowanie zdjęć autorskich lub treści strony będzie zgłaszane do uzyskania odszkodowania na drodze sądowej.

 

Gdzie działamy

Straty poprzez różnego rodzaju choroby po zbiorach to poważny problem dla krajów rolniczych, takich jak Malezja, która eksportuje papaję. Obecne technologie, takie jak syntetyczne fungicydy, pomagają zminimalizować te straty, chociaż potencjalne zagrożenia dla zdrowia ludzkiego i ekosystemu ograniczają stosowanie takich chemikaliów.

 

Naukowcy z Center of Excellence for Postharvest Biotechnology na kampusie University of Nottingham w Malezji badają obecnie potencjał ozonu jako bezpieczniejszej alternatywy dla syntetycznych fungicydów. Technologia ta może pomóc zmaksymalizować zyski dla producentów, poprawiając jednocześnie bezpieczeństwo i jakość produktów rolnych dla konsumentów.

 

„To smutne, że obecne praktyki są zbyt zależne od stosowania syntetycznych chemikaliów - bez wątpienia ze względu na ich skuteczność. Ale nasze zdrowie również powinno być brane pod uwagę" - mówi profesor Ali.

 

Aby przetestować działanie ozonu, zespół wystawił świeżo zebraną papaję na gazowy ozon przez 96 godzin, a następnie przechowywał go w chłodnych temperaturach przez 14 dni. Wyniki pokazały, że papaja poddana działaniu ozonu miała wyższą aktywność przeciwutleniającą i wyższy poziom kwasu askorbinowego, beta-karotenu i likopenu niż papaja niepoddana obróbce.

 

Zespół profesora Ali odkrył również, że leczenie ozonem może opóźnić i zmniejszyć częstość występowania antraknozy, pospolitej choroby papai po żniwach, poprzez hamowanie wzrostu mikroorganizmów na powierzchni owoców. Ozon jest również skuteczny w usuwaniu pozostałości środków grzybobójczych.

 

Dalsze badania potwierdziły, że ozon ma podobne działanie przeciwdrobnoustrojowe na świeżo ścięte owoce i warzywa, które na ogół są bardziej narażone na zanieczyszczenie bakteryjne podczas procesu cięcia.

 

Zespół profesora Ali pracuje obecnie we współpracy z dostawcą technologii medycznych MedKlinn International, aby kontynuować badania nad ozonem jako bezpieczniejszą alternatywą dla ochrony żywności.

 

Współpraca ta dotyczy komercjalizacji obróbki ozonem u niektórych producentów owoców i warzyw oraz eksporterów. MedKlinn dostarczy komorę ozonową dla tych grup w ramach projektu pilotażowego, podczas gdy zespół profesora Ali zapewni fachową wiedzę techniczną.

 

Współpraca ta ma na celu skierowanie się do firm eksportujących owoce i warzywa w Malezji i zalecenie zastosowania obróbki ozonem jako bezpiecznej alternatywy dla kontroli antraknozy po zbiorach.

Jeżeli szukasz bardziej szczegółowych informacji dot. ozonu to znajdziesz je na:
czym jest ozon 

 

1) Źródło informacji: Oxidationtech.com
2) Źródło zdjęcia artykułu: 123rf.com


 

 

 

17 listopada 2019
www.usun-odor.pl
  1. pl

#UsunOdor

Usuń Odór facebook

Choroby po zbiorach obniżają wartość i jakość produktów rolnych, prowadząc do strat ekonomicznych dla producentów. Jak sobie z tym radzić i zminimalizować straty?.

Zamgławianie Warszawa

Zastosowanie ozonu w celu przedłużenia okresu przydatności do spożycia

I więcej...

 

 

 

Ozonowanie   

Autokarów  

 

 

 

 

Ozonowanie   

Obiektów sportowych  

 

Zaufali nam:

Ozonowanie mieszkań Warszawa
Ozonowanie gabinetów lekarskich Warszawa
Ozonowanie autokarów Warszawa
Ozonowanie biur Warszawa

 

 

   

    Mieszkania

    prywatne.

 

Biura i sale  

    konferencyje.  

 

    Gabinety

    lekarskie.

 

 

 Autokary i     

 busy.

 

Dezynfekcja klubów fitness
Ozonowanie magazynów

   Obiekty   

   sportowe.  

 

   Hale   

   magazynowe.  

 

Dezynfekcja i Dezodoryzacja pomieszczeń, miejsca w których najczęściej pracujemy.

   Dezynfekcja 

   • opis • zastosowanie • metody