Mapa strony

Miasta

Usługi

HASTA M.W
Romaszewskiego 5a
01-874, Warszawa

NIP: 1182124115

KONTAKT.

biuro@usun-odor.pl

Usuń Odór - Ozonowanie

© 2022 HASTA M.W Wszelkie prawa zastrzeżone.

Usuń Odór mapa
Usuń Odór facebook

Przedstawiona w witrynie oferta oraz cennik mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Opisy i teksty z powyższej strony stanowią przedmiot praw autorskich i podlegają ochronie.

 

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronie mają charakter wyłącznie poglądowy. Jakiekolwiek kopiowanie zdjęć autorskich lub treści strony będzie zgłaszane do uzyskania odszkodowania na drodze sądowej.

 

Gdzie działamy

Świeży zapach po ozonie.


Nasz nos od zawsze wyczuwał świeży zapach po burzy, czystym praniu i dobrze napowietrzonej wodzie ale bardzo długi nie byliśmy świadomi, że za te cudowne zapachy odpowiedzialna była prosta kombinacja trzech atomów tlenu, dopóki Christian Friedrich Schönbein nie zauważył tego faktu w połowie XIX wieku.

Specyficzny zapach został odnotowany przez holenderskiego naukowca Van Murama w 1801 roku, kiedy uruchomił swoje generatory elektrostatyczne. Nazwał to „zapachem elektryczności”.

Eksperymenty Schönbeina z elektrolizą również wytworzyły ozon. Chociaż ten zapach nie był przedmiotem jego badań, nie mógł powstrzymać się od zbadania źródła tego zapachu. Czuł, że jest wystarczająco blisko znalezienianowej substancji, by nadać jej nazwę. W tym celu zwrócił się do języka wnikliwych i opisowych Greków.

 

 

"Czuję deszcz".


Przeglądając różne formy słowa „zapach” w antycznym greckim słowniku w celu znalezienia odpowiedniego znaczenia, natrafił na formę czasownika ὄζω, która brzmi jak „odzo” i tłumaczy się „śmierdzę” jak i „czuję deszcz”.

Czasownika ὄζω pociągnął go do formy dopełniacza „ὄζων”, która najbardziej przypomina niemiecki „ozon” i angielski „ozone” . ” Dopełniacz służy do wyrażenia idei źródła i jest używany w tekstach greckich w znaczeniu „tego, z którego pochodzi zapach”.
Pisał o tym już ponad 1000 lat przed Chrystusem znany Grecki poeta Homer w swoim dziele "lliada"


 

Jacques-Louis Soret odkrywa formułę ozonu.


Szereg uważnych obserwacji dotyczących okoliczności powstawania ozonu i jego wpływu na inne substancje zbliżył Schonbeina do zrozumienia dokładnego składu ozonu. W końcu w 1865 roku inny człowiek, Jacques-Louis Soret , określił dokładną formułę ozonu jako O 3. Eksperymenty z ozonem ujawniły niektóre szkodliwe skutki wysokiego poziomu ozonu dla zdrowia roślin i zwierząt, ale także doprowadziły do ​​przekonania się, że ozon może być używany do dezynfekcji zanieczyszczonej wody.

 

Stało się jasne, że przy prawidłowym stosowaniu ozon może być potężnym narzędziem do zdrowego stylu życia. Świeży, orzeźwiający, czysty zapach

jest naszą wskazówką co do pomocnych właściwości ozonu.


Odrobina słońca na naszej skórze jest dobra dla organizmu, ale za dużo słońca może się odbić na nas negatywnie,  spalić skórę i spowodować szkody w organizmie. Tak samo jest z ozonem, jego moc należy szanować i precyzyjnie i ostrożnie wykorzystywać.

 

 

Skuteczna Dezynfekcja i Dezodoryzacja Ozonem.
 

W dzisiejszych czas ozonowanie pomieszczeń to dość powszechnie stosowana metoda dezynfekcji i dezodoryzacji, jednak do prawidłowo przeprowadzonego zabiegu niezbędny jest wyszkolony fachowiec który odpowiednio przygotuje pomieszczenie a następnie wysyci pomieszczenie odpowiednim stężeniem ozonu.

Usuń Odór od 2016 roku specjalizuje się w ozonowaniu pomieszczeń na ternie całej Polski, dlatego jeśli szukają Państwo sprawdzonej firmy która zajmie się uciążliwym problemem to zapraszamy na naszą stronę:

 

 

Źródła:
1)
 
https://en.wikipedia.org
2) https://www.oxidationtech.com/

 

 

18 lutego 2021
www.usun-odor.pl
  1. pl

#UsunOdor

Usuń Odór facebook

Zapach ozonu towarzyszył nam od zawsze, jednak przez setki lat ludzie nie mieli pojęcia czym on jest dopóki Christian Friedrich Schönbein nie zauważył tego faktu pod koniec XIX wieku.

Świeży wyczuwalny zapach ozonu.

I więcej...

 

 

 

Ozonowanie   

Autokarów  

 

 

 

 

Ozonowanie   

Obiektów sportowych  

 

Zaufali nam:

Ozonowanie mieszkań Warszawa
Ozonowanie gabinetów lekarskich Warszawa
Ozonowanie autokarów Warszawa
Ozonowanie biur Warszawa

 

 

   

    Mieszkania

    prywatne.

 

Biura i sale  

    konferencyje.  

 

    Gabinety

    lekarskie.

 

 

 Autokary i     

 busy.

 

Dezynfekcja klubów fitness
Ozonowanie magazynów

   Obiekty   

   sportowe.  

 

   Hale   

   magazynowe.  

 

Dezynfekcja i Dezodoryzacja pomieszczeń, miejsca w których najczęściej pracujemy.

   Dezynfekcja 

   • opis • zastosowanie • metody