Mapa strony

Miasta

Usługi

HASTA M.W
Romaszewskiego 5a
01-874, Warszawa

NIP: 1182124115

KONTAKT.

biuro@usun-odor.pl

Usuń Odór - Ozonowanie

© 2022 HASTA M.W Wszelkie prawa zastrzeżone.

Usuń Odór mapa
Usuń Odór facebook

Przedstawiona w witrynie oferta oraz cennik mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Opisy i teksty z powyższej strony stanowią przedmiot praw autorskich i podlegają ochronie.

 

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronie mają charakter wyłącznie poglądowy. Jakiekolwiek kopiowanie zdjęć autorskich lub treści strony będzie zgłaszane do uzyskania odszkodowania na drodze sądowej.

 

Gdzie działamy

Poniższy artykuł jest streszczeniem i podsumowaniem, pełny artykuł źródłowy można znaleźć TUTAJ:
https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/01919512.2020.1795614

Będąc silnym utleniaczem, ozon jest zabójczy dla większości bakterii i wirusów znajdujących się w wodzie, powierzchniach i aerozolach. Ozon był również z powodzeniem stosowany w leczeniu wielu chorób wirusowych, takich jak wirusowe zapalenie wątroby typu B i C wywołane wirusem Ebola i HIV. W ramach tego badania oceniono reaktywność ozonu w stosunku do reprezentatywnych kluczowych cząsteczek w strukturze SARS-CoV-2. Wyniki pokazują, że ozon może atakować białka i lipidy kolców i otoczki wirusa, szczególnie aminokwasy tryptofan, metioninę i cysteinę oraz kwasy tłuszczowe, kwas arachidonowy, kwas linolowy i kwas oleinowy. Ozon atakuje również N-glikopeptydy podjednostek 1 i 2 białka wypustek, chociaż przy niższej reaktywności. Zakłócenie struktury SARS-CoV-2 może inaktywować wirusa, co sugeruje, że ozon może być skutecznym utleniaczem przeciwko wirusowi COVID-19. 

UWAGA..
W przypadku nieprawidłowego zastosowania ozon jest toksyczny i należy unikać kontaktu z drogami oddechowymi.

Inaktywacja wirusów.

Ozon jest z powodzeniem stosowany do inaktywacji patogenów i wirusów w wielu zastosowaniach i ma długą historię sukcesów. Na tej podstawie zakłada się, że ozon dezaktywuje również wirusa SARS-CoV-2. W badaniu wykorzystano reprezentatywne wirusy i modelowanie molekularne, aby stwierdzić, że ozon może być skutecznym utleniaczem przeciwko SARS-CoV-2. Ozon był w stanie przyłączyć białka i lipidy wirusa, niszcząc integralność wirusa, uniemożliwiając mu dalsze zakażenie lub rozmnażanie.

____________________________________________________________________________________________

Japońscy naukowcy twierdzą, że ozon skutecznie neutralizuje wirusa covid-19
 

Jak podaje TOKYO (Reuters) Japońscy naukowcy powiedzieli w środę 26.08.20, że niskie stężenia ozonu mogą zneutralizować cząsteczki koronawirusa, potencjalnie umożliwiając szpitalom dezynfekcję gabinetów i poczekalni.
 

Naukowcy z Fujita Health University powiedzieli na konferencji prasowej, że udowodnili, że ozon w stężeniach od 0,05 do 0,1 części na milion (ppm), czyli poziomach uważanych za nieszkodliwe dla ludzi, może zabić wirusa.
 

W eksperymencie wykorzystano generator ozonu w szczelnej komorze z próbką koronawirusa. Siła działania wirusa spadła o ponad 90% po poddaniu go działaniu ozonu o niskim poziomie przez 10 godzin.

 

 

„Przenoszenie nowego koronawirusa można ograniczyć dzięki ciągłemu działaniu ozonu w niskim stężeniu, nawet w środowiskach, w których przebywają ludzie, przy użyciu tego rodzaju systemu” - powiedział główny badacz Takayuki Murata.
 

„Okazało się, że jest szczególnie skuteczny w warunkach wysokiej wilgotności”.
 

Wiadomo, że ozon, rodzaj cząsteczki tlenu, dezaktywuje wiele patogenów, a wcześniejsze eksperymenty wykazały, że wysokie stężenia, między 1-6 ppm, są skuteczne przeciwko koronawirusowi, ale są potencjalnie toksyczne dla ludzi.

Źródło: https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-ozone/japan-researchers-say-ozone-effective-in-neutralising-coronavirus-idUSKBN25M0SO

04 września 2020
www.usun-odor.pl
  1. pl

#UsunOdor

Usuń Odór facebook

Ozon jako silny utleniacz jest zabójczy dla większości bakterii i wirusów znajdujących się w wodzie, powierzchniach i aerozolach. Coraz więcej zaczyna wskazywać, że również dla wirusa COVID-19

Zamgławianie Warszawa

Ozon: potencjalny utleniacz dla wirusa
COVID-19 (SARS-CoV-2)

I więcej...

 

 

 

Ozonowanie   

Autokarów  

 

 

 

 

Ozonowanie   

Obiektów sportowych  

 

Zaufali nam:

Ozonowanie mieszkań Warszawa
Ozonowanie gabinetów lekarskich Warszawa
Ozonowanie autokarów Warszawa
Ozonowanie biur Warszawa

 

 

   

    Mieszkania

    prywatne.

 

Biura i sale  

    konferencyje.  

 

    Gabinety

    lekarskie.

 

 

 Autokary i     

 busy.

 

Dezynfekcja klubów fitness
Ozonowanie magazynów

   Obiekty   

   sportowe.  

 

   Hale   

   magazynowe.  

 

Dezynfekcja i Dezodoryzacja pomieszczeń, miejsca w których najczęściej pracujemy.

   Dezynfekcja 

   • opis • zastosowanie • metody