Ozon: potencjalny utleniacz dla wirusa COVID-19 (SARS-CoV-2)

Poniższy artykuł jest streszczeniem i podsumowaniem, pełny artykuł źródłowy można znaleźć TUTAJ:
https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/01919512.2020.1795614

Będąc silnym utleniaczem, ozon jest zabójczy dla większości bakterii i wirusów znajdujących się w wodzie, powierzchniach i aerozolach. Ozon był również z powodzeniem stosowany w leczeniu wielu chorób wirusowych, takich jak wirusowe zapalenie wątroby typu B i C wywołane wirusem Ebola i HIV. W ramach tego badania oceniono reaktywność ozonu w stosunku do reprezentatywnych kluczowych cząsteczek w strukturze SARS-CoV-2. Wyniki pokazują, że ozon może atakować białka i lipidy kolców i otoczki wirusa, szczególnie aminokwasy tryptofan, metioninę i cysteinę oraz kwasy tłuszczowe, kwas arachidonowy, kwas linolowy i kwas oleinowy. Ozon atakuje również N-glikopeptydy podjednostek 1 i 2 białka wypustek, chociaż przy niższej reaktywności. Zakłócenie struktury SARS-CoV-2 może inaktywować wirusa, co sugeruje, że ozon może być skutecznym utleniaczem przeciwko wirusowi COVID-19. 

UWAGA..
W przypadku nieprawidłowego zastosowania ozon jest toksyczny i należy unikać kontaktu z drogami oddechowymi.

Inaktywacja wirusów.

Ozon jest z powodzeniem stosowany do inaktywacji patogenów i wirusów w wielu zastosowaniach i ma długą historię sukcesów. Na tej podstawie zakłada się, że ozon dezaktywuje również wirusa SARS-CoV-2. W badaniu wykorzystano reprezentatywne wirusy i modelowanie molekularne, aby stwierdzić, że ozon może być skutecznym utleniaczem przeciwko SARS-CoV-2. Ozon był w stanie przyłączyć białka i lipidy wirusa, niszcząc integralność wirusa, uniemożliwiając mu dalsze zakażenie lub rozmnażanie.

____________________________________________________________________________________________

Japońscy naukowcy twierdzą, że ozon skutecznie neutralizuje wirusa covid-19
 

Jak podaje TOKYO (Reuters) Japońscy naukowcy powiedzieli w środę 26.08.20, że niskie stężenia ozonu mogą zneutralizować cząsteczki koronawirusa, potencjalnie umożliwiając szpitalom dezynfekcję gabinetów i poczekalni.
 

Naukowcy z Fujita Health University powiedzieli na konferencji prasowej, że udowodnili, że ozon w stężeniach od 0,05 do 0,1 części na milion (ppm), czyli poziomach uważanych za nieszkodliwe dla ludzi, może zabić wirusa.
 

W eksperymencie wykorzystano generator ozonu w szczelnej komorze z próbką koronawirusa. Siła działania wirusa spadła o ponad 90% po poddaniu go działaniu ozonu o niskim poziomie przez 10 godzin.

 

 

„Przenoszenie nowego koronawirusa można ograniczyć dzięki ciągłemu działaniu ozonu w niskim stężeniu, nawet w środowiskach, w których przebywają ludzie, przy użyciu tego rodzaju systemu” - powiedział główny badacz Takayuki Murata.
 

„Okazało się, że jest szczególnie skuteczny w warunkach wysokiej wilgotności”.
 

Wiadomo, że ozon, rodzaj cząsteczki tlenu, dezaktywuje wiele patogenów, a wcześniejsze eksperymenty wykazały, że wysokie stężenia, między 1-6 ppm, są skuteczne przeciwko koronawirusowi, ale są potencjalnie toksyczne dla ludzi.

Źródło: https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-ozone/japan-researchers-say-ozone-effective-in-neutralising-coronavirus-idUSKBN25M0SO

04 września 2020
Usuń Odór facebook
www.usun-odor.pl

Będąc silnym utleniaczem, ozon jest zabójczy dla większości bakterii i wirusów znajdujących się w wodzie, powierzchniach i aerozolach. Coraz więcej zaczyna wskazywać, że również dla wirusa COVID-19

Zamgławianie Warszawa
Ozonowanie pomieszczeń
Usuń Odór

Usuń-Odór 

Fachowa dezynfekcja wnętrz.

Blog Informacje

Mapa strony

Miasta

HASTA M.W
Romaszewskiego 5a
01-874, Warszawa

NIP: 1182124115

+48 510-269-951

+48 608-553-373

KONTAKT.

biuro@usun-odor.pl

Usuń Odór - Ozonowanie

© 2020 HASTA M.W Wszelkie prawa zastrzeżone.

Usuń Odór mapa
Usuń Odór facebook

Przedstawiona w witrynie oferta oraz cennik mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Opisy i teksty z powyższej strony stanowią przedmiot praw autorskich i podlegają ochronie.

 

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronie mają charakter wyłącznie poglądowy. Jakiekolwiek kopiowanie zdjęć autorskich lub treści strony będzie zgłaszane do uzyskania odszkodowania na drodze sądowej.

 

Gdzie działamy