Krótka historia odkrycia ozonu.

Krótki przegląd historii i rozwoju ozonu.

 

 Holenderski chemik o imieniu Van Marum był prawdopodobnie pierwszą osobą, która wykryła gazowy ozon za pomocą zapachu. W opisie swoich eksperymentów wspomniał o charakterystycznym zapachu wokół swojego elektryzatora  

Odkrycie ozonu zostało jednak wspomniane dopiero po kilku latacg w piśmie znanego chemika Christiana Schönbein z 1840 roku. To odkrycie zostało przedstawione uniwersytetowi w Monachium. Schönbein zauważył ten sam charakterystyczny zapach podczas swoich eksperymentów, które Van Marum próbował wcześniej zidentyfikować. Nazwał ten gaz "ozonem", który jest oderwany od ozeiny; greckie słowo oznaczające zapach. Ogólnie rzecz biorąc, odkrycie ozonu przypisuje się Schönbeinowi. Ponadto Schönbein jest wymieniony jako pierwsza osoba badająca mechanizmy reakcji ozonu i materii organicznej.

Badania na temat Ozonu.

Po 1840 r. Przeprowadzono wiele badań dotyczących mechanizmu działania ozonu . Pierwszy generator ozonu wyprodukowano w Berlinie przez firmę Von Siemens. Ten producent napisał także książkę o aplikacji ozonu w wodzie. Spowodowało to szereg projektów pilotażowych, podczas których badano mechanizm dezynfekcji ozonu.   

Marius Paul Otto


Francuski chemik Marius Paul Otto (zdjęcie powżej)  otrzymał doktorat na Uniwersytecie Francuskim
za esej na temat ozonu. 
Był pierwszą osobą, która założyła wyspecjalizowaną firmę produkującą
instalacje ozonowe: "Compagnie des Eaux et de l'Ozone" .

Zastosowanie Ozonu.

Pierwsze zastosowanie ozonu w skali technicznej miało miejsce w Oudshoorn w Holandii w 1893 roku.
Instalacja ozonowa została dokładnie przebadana przez francuskich naukowców, a kolejna jednostka została zainstalowana w Nicei później (w 1906 roku). Od tego czas ozon był stosowany w Nicei nieprzerwanie, przez co Nicea nazywana była "miejscem urodzenia ozonu do uzdatniania wody pitnej".

Znacznie większe zainteresowanie ozonem nastąpiło po II wojnie światowej lecz wtedy też były już badania na temat chloru który był prostszy i bardziej korzystny w produkcji
Dopiero od początku XXI wieku zaczęto wykorzystywać w pełni zalety ozonu co widzimy aktualnie w wielu gałęziach przemysłu, między innymi takich jak: ozonowanie wody, ozonowanie mieszkań i dużo więcej.

Usuń Odór - Ozonowanie

Źródło : https://www.lenntech.com/library/ozone/history/ozone-history.htm#ixzz3gd7GmcWT

 

 

24 lutego 2020
Usuń Odór facebook
www.usun-odor.pl

Chociaż powszechnie znaną i praktyką jest stosowanie ozonu w celu usunięcia zapachu ze sprzętu sportowego, a nawet sprzętów myśliwskich, jest jeszcze jedna korzyść ze stosowania ozonu.

Ozonowanie pomieszczeń
Usuń Odór

Usuń-Odór 

Fachowa dezynfekcja wnętrz.

Blog Informacje

Mapa strony

Miasta

HASTA M.W
Romaszewskiego 5a
01-874, Warszawa

NIP: 1182124115

+48 510-269-951

+48 608-553-373

KONTAKT.

biuro@usun-odor.pl

Usuń Odór - Ozonowanie

© 2020 HASTA M.W Wszelkie prawa zastrzeżone.

Usuń Odór mapa
Usuń Odór facebook

Przedstawiona w witrynie oferta oraz cennik mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Opisy i teksty z powyższej strony stanowią przedmiot praw autorskich i podlegają ochronie.

 

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronie mają charakter wyłącznie poglądowy. Jakiekolwiek kopiowanie zdjęć autorskich lub treści strony będzie zgłaszane do uzyskania odszkodowania na drodze sądowej.

 

Gdzie działamy