Mapa strony

Miasta

Usługi

HASTA M.W
Romaszewskiego 5a
01-874, Warszawa

NIP: 1182124115

KONTAKT.

biuro@usun-odor.pl

Usuń Odór - Ozonowanie

© 2022 HASTA M.W Wszelkie prawa zastrzeżone.

Usuń Odór mapa
Usuń Odór facebook

Przedstawiona w witrynie oferta oraz cennik mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Opisy i teksty z powyższej strony stanowią przedmiot praw autorskich i podlegają ochronie.

 

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronie mają charakter wyłącznie poglądowy. Jakiekolwiek kopiowanie zdjęć autorskich lub treści strony będzie zgłaszane do uzyskania odszkodowania na drodze sądowej.

 

Gdzie działamy

Jakie stężenie ozonu usunie wirusa?


Ile ozonu potrzebuję do zniszczenia patogenów? Pytanie to jest podobne do pytania „ile ciepła potrzebuję do ugotowania jajka?” Na jedno jaki i na drugie pytanie łatwiej odpowiedzieć w kategoriach czasu i temperatury. Pięć minut we wrzącej wodzie może dać jajko na miękko. Dziesięć minut we wrzącej wodzie daje jajko na twardo.

Na pytanie o ozon można odpowiedzieć w podobny sposób: Około trzech sekund ekspozycji w 0,5 ppm ozonowanej wody może zniszczyć 99% bakterii E. coli. Sześć sekund ekspozycji w 0,5 ppm ozonowanej wody może zniszczyć do 99,99% wirusa. Czas i stężenie ozonu to dwa główne czynniki potrzebne do określenia ilości ozonu potrzebnego do inaktywacji wirusów.

 

Im większe stężenie tym szybciej działa.

 

Jeśli stężenie ozonu jest niższe, niszczenie patogenów trwa dłużej. Wyższe stężenia ozonu szybciej niszczą patogeny, ale mogą również powodować niepożądane skutki uboczne. W branży dezynfekcji celem jest określony czas kontaktu lub wartość CT. Wartość CT jest często podawana w jednostkach mg / min -1, co odpowiada ppm x czas w minutach.

Wartość dezynfekcji CT to liczba, która informuje, kiedy określony typ patogenu został „ugotowany” lub zdezaktywowany do pożądanego poziomu. Liczby pochodzą z wykresu wartości CT. Na przykład poniższy wykres przedstawia zestaw wartości CT do inaktywacji kryptosporydioza oraz giardi.

Przykładowo wartość CT potrzebna do inaktywacji 99% (2 log)
kryptosporydioza w wodzie o temp. 15 stopni Celsjusza wynosi 12. Jeśli  stężenie ozonu w wodzie wynosi 2 ppm, to muszę utrzymywać ten poziom ozonu w wodzie przez 6 minut. Stężenie ozonu (2 ppm) x czas (6 min) = 12.

 

 

Inny wykres przedstawia wartości CT dla inaktywacji 99% różnych patogenów w temperaturze 5 stopni Celsjusza przy użyciu czterech różnych rodzajów środków dezynfekujących.

Jak widać bakterie E. coli mają bardzo niską wartość CT 0,02 z ozonem. Stężenie ozonu 0,5 ppm wymaga tylko 0,04 minuty (2,4 sekundy) czasu kontaktu, aby dezaktywować 99% bakterii E. coli. Chlor jest również skutecznym utleniaczem, ale nie jest tak silny jak ozon. Wykres przedstawia wartości CT trzech różnych form chloru. Wszystkie mają wyższą wartość CT i dlatego wymagają wyższego stężenia lub dłuższego czasu kontaktu dla tego samego poziomu dezynfekcji.

 

Na poniższym przykładzie idealnie widać, że ozon znacznie szybszym dezynfektantem niż różne formy chloru.

 

 

Warto pamiętać, że temperatura nie jest jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Minerały lub inne związki organiczne w wodzie zostaną utlenione przez ozon i zmniejszą jego stężenie. Czas kontaktu może się również różnić w zależności od zapotrzebowania na wodę. Tabela wartości CT zapewnia solidny punkt wyjścia, ale wszystkie inne czynniki, które wpływają na ozon i ograniczają kontakt ozonu z określonym organizmem, muszą być uwzględnione przy określaniu, ile ozonu będzie potrzebne.

 

Więcej na temat ozonowania znajdą Państwa pod linkiem:

ozonowanie pomieszczeń

 

Artykuł powstał na podstawie raportu z badań wspólnych
"Ozon in weter Treatment"
- Bruno Langlais
- David A. Reckhow
- Deborah R. Brink

 

22 grudnia 2020
www.usun-odor.pl
  1. pl

#UsunOdor

Usuń Odór facebook

Ile ozonu będę potrzebował do zniszczenia patogenów i wirusów w wodzie?  Na to pytanie najłatwiej będzie odpowiedzieć w kategoriach czasu i stężenia.

Jakie stężenie ozonu potrzebne do zniszczenia bakterii i wirusów w wodzie.

I więcej...

 

 

 

Ozonowanie   

Autokarów  

 

 

 

 

Ozonowanie   

Obiektów sportowych  

 

Zaufali nam:

Ozonowanie mieszkań Warszawa
Ozonowanie gabinetów lekarskich Warszawa
Ozonowanie autokarów Warszawa
Ozonowanie biur Warszawa

 

 

   

    Mieszkania

    prywatne.

 

Biura i sale  

    konferencyje.  

 

    Gabinety

    lekarskie.

 

 

 Autokary i     

 busy.

 

Dezynfekcja klubów fitness
Ozonowanie magazynów

   Obiekty   

   sportowe.  

 

   Hale   

   magazynowe.  

 

Dezynfekcja i Dezodoryzacja pomieszczeń, miejsca w których najczęściej pracujemy.

   Dezynfekcja 

   • opis • zastosowanie • metody