Mapa strony

Miasta

Usługi

HASTA M.W
Romaszewskiego 5a
01-874, Warszawa

NIP: 1182124115

KONTAKT.

biuro@usun-odor.pl

Usuń Odór - Ozonowanie

© 2022 HASTA M.W Wszelkie prawa zastrzeżone.

Usuń Odór mapa
Usuń Odór facebook

Przedstawiona w witrynie oferta oraz cennik mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Opisy i teksty z powyższej strony stanowią przedmiot praw autorskich i podlegają ochronie.

 

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronie mają charakter wyłącznie poglądowy. Jakiekolwiek kopiowanie zdjęć autorskich lub treści strony będzie zgłaszane do uzyskania odszkodowania na drodze sądowej.

 

Gdzie działamy

Rodzaje maseczek ochronnych.


Maseczki ochronne to z reguły maski do jednorazowego użytku osobistego w celu ochrony przed zewnętrznymi zagrożeniami biologicznymi. Maseczki tego typu klasyfikujemy na kilka podstawowych grup.
 

Maseczki chirurgiczne.

Stosowane jako skuteczna ochrona przed areozolami w których znajdować się mogą wirusy, stanowią ochronę przed większymi cząsteczkami, o średnicy powyżej 1 mikrometra (μm). Standardy masek chirurgicznych wyznacza norma EN14683 i wydziela je na trzy podstawowe kategorie, typ I (skuteczność filtracji ≥ 95), typ II (skuteczność filtracji ≥ 98) oraz typ IIR (skuteczność filtracji ≥ 98) oraz zmniejszone nasiąkanie maski.

 

Warto wspomnieć, że maseczki chirurgiczne są maskami jednorazowymi i powinny być sukcesywnie wymieniane do godziny czasu. Nie powinno się zakładać tej samej maseczki kilkukrotnie, taki zabieg może poważnie zagrażać naszemu zdrowiu!.

 

Półmaski filtrujące.

Jak sama nazwa brzmi jest to w połowie maska z zadaniem do ochronny przed zawieszonym pyłem i cząstkami w powietrzu, areozolami oraz zanieczyczeniami w atmosferze. Do półmasek filtrujących zaliczamy zarówno te jednorazowego użytku jak i wielokrotnego. Materiały używane w półmaskach do ochrony to z reguły włókna polipropylenu podobne w strukturze do filtrów HEPA czy filtr z węgla aktywnego, dodatkowo półmaski filtrujące posiadają zawór oddechowy, za sprawą którego wydychane powietrze jest odprowadzane na zewnątrz.

 

Półmaski filtrujące można wyróżnić na następujących klasach filtracji:

  • Klasa FFP1 – niska skuteczność filtracji, ≥ 1 μm, maksymalny przeciek wewnętrzny wynosi 25 proc.

  • Klasa FFP2 – średnia skuteczność filtracji, 0,5 ÷ 1 μm, maksymalny przeciek wewnętrzny wynosi 11 proc.

  • Klasa FFP3 – wysoka skuteczność filtracji. 0,3 ÷ 0,5 μm, maksymalny przeciek
    wewnętrzny wynosi 5 proc.

 

Maski materiałowe.

Oprócz maseczek chirurgicznych czy półmasek filtrujących mamy jeszcze maseczki materiałowe i to ten rodzaj masek obecnie cieszy się największym zainteresowaniem wśród społeczeństwa. Maski materiałowe głównie produkowane z bawełny cieszą się największym zainteresowaniem głównie ze względu na tani koszt produkcji oraz możliwość wielokrotnego użytku poprzez np. pranie w temp. 60C.

Ważną informacją jest, że WHO informuje, że maseczki bawełniane stanowią fizyczną barierę między błonami śluzowymi a czynnikami zewnętrznymi, jednak zaleca by maski materiałowe były trójwarstwowe.

 

Prawidłowe noszenie maseczek.
 

Przede wszystkim należy pamiętać, że noszenie maseczki ochronnej nigdy nie daje nam stu procentowej skuteczności. Jednak aby zwiększyć działanie maseczek maksymalnie należy pamiętać o kilku podstawowych aspektach takich jak: noszenie maski zakrywając w całości usta i nos, odpowiednie zakładanie i ściąganie zgodne z zaleceniami WHO a także sukcesywna wymiana masek zgodna z zaleceniami.

Ochrona przed wirusami i bakteriami.

Maseczki ochronne to nie jedyna forma do obrony przed wirusami i bakteriami na rynku, do najskuteczniejszych metod możemy obecni zaliczyć takie usługi jak zamgławianie ulv czy ozonowanie pomieszczeń oraz technologie takie jak lampy uv czy oczyszczacze FNEP. Więcej na ten temat znajdą Państwa na stronie
Ozonowanie Warszawa
 

14 stycznia 2022
www.usun-odor.pl
  1. pl

#UsunOdor

Usuń Odór facebook

W Polsce aktualnie mamy nakaz noszenia maseczek ochronnych w wielu miejscach publicznych i obiektach zamkniętych. Warto więc wiedzieć które maski są najskuteczniejsze i odpowiednie do codziennej ochrony osobistej.

Jakie są rodzaje masek ochronnych, zalecenia i zagrożenia z nimi związane.

I więcej...

 

 

 

Ozonowanie   

Autokarów  

 

 

 

 

Ozonowanie   

Obiektów sportowych  

 

Zaufali nam:

Ozonowanie mieszkań Warszawa
Ozonowanie gabinetów lekarskich Warszawa
Ozonowanie autokarów Warszawa
Ozonowanie biur Warszawa

 

 

   

    Mieszkania

    prywatne.

 

Biura i sale  

    konferencyje.  

 

    Gabinety

    lekarskie.

 

 

 Autokary i     

 busy.

 

Dezynfekcja klubów fitness
Ozonowanie magazynów

   Obiekty   

   sportowe.  

 

   Hale   

   magazynowe.  

 

Dezynfekcja i Dezodoryzacja pomieszczeń, miejsca w których najczęściej pracujemy.

   Dezynfekcja 

   • opis • zastosowanie • metody