Mapa strony

Miasta

Usługi

HASTA M.W
Romaszewskiego 5a
01-874, Warszawa

NIP: 1182124115

KONTAKT.

biuro@usun-odor.pl

Usuń Odór - Ozonowanie

© 2022 HASTA M.W Wszelkie prawa zastrzeżone.

Usuń Odór mapa
Usuń Odór facebook

Przedstawiona w witrynie oferta oraz cennik mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Opisy i teksty z powyższej strony stanowią przedmiot praw autorskich i podlegają ochronie.

 

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronie mają charakter wyłącznie poglądowy. Jakiekolwiek kopiowanie zdjęć autorskich lub treści strony będzie zgłaszane do uzyskania odszkodowania na drodze sądowej.

 

Gdzie działamy

www.usun-odor.pl
  1. pl

#UsunOdor

Usuń Odór facebook

Dezynfekcja pomieszczeń

Dezynfekcja (odkażanie).

Dezynfekcja inaczej (odkażanie) to zabieg, którego celem jest zniszczenie drobnoustrojów na powierzchni lub w powietrzu takich jak wirusy i bakterie, szczególnie tych chorobotwórczych i szkodliwych dla zdrowia. Powierzchnia lub przedmioty po przeprowadzonej dezynfekcji pozostaną czyste a rozwój mikroorganizmów zostanie zahamowany.

Czas i skuteczność dezynfekcji zależny jest od takich czynników jak rodzaj drobno ustrojów, środowisko czy stosowana metoda pracy.

Chemiczna - Do tej metody dezynfekcji

większa część drobnoustrojów zostanie wyeliminowana. Ważnym czynnikiem szczególnie w przypadku dezynfekcji powietrza jest wilgotność w pomieszczeniu, ponieważ środki chemiczne zazwyczaj nie działają lub mają słabe działanie w środowisku suchym, ważny jest odpowiedni stopień ich wilgotności. Skuteczną metodą która zapewnia nam odpowiedni stopień wilgotności i dokładną penetrację powierzchni jest zamgławianie ulv stosowane w zarówno w przemyśle jak i sektorze prywatnym.

Chemiczna - Do tej metody dezynfekcji używane są czynniki chemiczne które wykazują skuteczne działanie w walce z drobnoustrojami.  Im wyższe stężenie jest stężenie stosowanego chemicznego oraz czas jego ekspozycji tym większa część drobnoustrojów zostanie wyeliminowana. Ważnym czynnikiem szczególnie w przypadku dezynfekcji powietrza jest wilgotność w pomieszczeniu, ponieważ środki chemiczne zazwyczaj nie działają lub mają słabe działanie w środowisku suchym, ważny jest odpowiedni stopień ich wilgotności. Skuteczną metodą która zapewnia nam odpowiedni stopień wilgotności i dokładną penetrację powierzchni jest zamgławianie ulv stosowane w zarówno w przemyśle jak i sektorze prywatnym.

używane są czynniki chemiczne które wykazują skuteczne działanie w walce z drobnoustrojami.  Im wyższe stężenie jest stężenie stosowanego chemicznego oraz czas jego ekspozycji tym

Gazowa - Dezynfekcja pomieszczeń metoda w której wytworzony gaz wpuszczamy do danego pomieszczenia lub komory w celu  dezynfekcji powierzchni i powietrza. Skutecznym gazem stosowanym na całym świecie z powodzeniem jest Ozon który dzięki swoim wysokim właściwością utleniającym jest idealny do dezynfekcji. Dla porównania ozon jest nawet do 60 razy skuteczniejszy i szybszy w swoim działaniu niż pospolity chemiczny chlor.

Para wodna, zimna mgła - Stosowana zostaje para wodna o stałym ciśnieniu w temperaturze ok. 100-105 stopni Celsjusza. Możliwa jest również dezynfekcja wspomnianą powyżej metodą zamgławiania ulv która polega na rozpylaniu zimnej mgły za pomocą maszyn zamgławiających.

Aktywność bakterii i wirusów zależna jest oczywiście od tego z jakim rodzajem drobnoustroju mamy do czynienia oraz w jakim środowisku przebywają. Źródła występowania patogenów są różne a ich skuteczność adaptacji do otoczenia bardzo często jest duża co sprawia, że potrafią przeżyć nawet do kilku dni. Najczęściej spotykanymi źródłami zakażenia różnego rodzaju drobnoustrojami są: powietrze, przedmioty użytkowe, zwierzęta oraz inny człowiek dlatego też tak ważne jest stałe dbanie o dezynfekcję osobistą, powierzchni i przedmiotów.

Warto również zaznaczyć, że Światowa Organizacja Zdrowia przyznaje, że czas utrzymywania się koronawirusa COVID-19 na powierzchni jest uzależniony od jej wilgotności, a także temperatury.

Doskonałą metodą do eliminacji różnego rodzaju wirusów jest ozon ponieważ niszczy wirusy i zarodniki przetrwalnikowe bakterii utleniając ich białka i DNA/RNA​

 

Promieniowanie - Używa się specjalnych lamp o promieniowaniu UV, dezynfekcja stała stosowana najczęściej w przejściach komunikacyjnych, kuchniach.

  • Papier i chusteczki utrzymuje się poniżej 3 godzin.​

  • Na meblach drewnianych  2 dni. ​

  • Na szkle utrzymuje się do 4 dni.​

  • Na stali i plastiku korona-wirus przeżyje do 7 dni.

Usuń Odór dezynfekcja pomieszczeń

Metody stosowane w dezynfekcji.

Ozonowanie pomieszczeń skuteczna metoda dezynfekcji.

Potrzebujesz profesjonalnej DEZYNFEKCJI swojego lokalu?

Jak działa Ozon?

Gdzie stosujemy Ozon?

Usuń Odór 1
Usuń Odór 1
Usuń Odór 2
Usuń Odór 2
Usuń Odór 3
Usuń Odór 4

biuro@usun-odor.pl

Usun Odor
IMIĘ I NAZWISKO
FIRMA
E-MAIL
WIADOMOŚĆ
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Napisz do nas, zapytaj o szczegóły i umów wizytę.

Jako biocyd, ozon działa podobnie do chloru i jest używany w podobny sposób. Doskonale dezynfekuje poprzez bezpośrednie utlenianie i niszczenie ściany komórkowej. Skutecznie radzi sobie z szeroką gamą bakterii, wirusów czy patogenów. Ze względu na naturę bezpośredniej siły utleniania ozonu nie ma mechanizmu, dzięki któremu patogeny mogą tworzyć odporność na ozon. Dzięki swojej gazowej formie ozon doskonale penetruje przestrzeń co wpływa znacząco na jakość dezynfekcji  pomieszczenia.

Ozonowanie pomieszczeń jest prostym i nieskomplikowanym zabiegiem dlatego jest to idealna metoda dezynfekcji/dezodoryzacji zarówno dla przedsiębiorców jak i osób prywatnych. Ozonowanie z powodzeniem przeprowadzimy między innymi w takich miejscach jak placówki użytku publicznego, firmy  czy mieszkania prywatne.

Więcej informacji na temat ozonowania znajdziesz na:

Ozonowanie pomieszczeń

Aktywność wirusa SARS-CoV-2 na powierzchniach.

Jak długa bakterie i wirusy utrzymują się na powierzchni oraz źródła zakażenia.