Czy Roztocza ukryte w naszym domu

naprawdę są takie groźne ?

   Roztocza czyli inaczej "pajęczaki" bo tak prawidłowo nazywają się te pasożyty o których słyszała pewnie większość z nas.

Mikroskopijne organizmy żyjące w dużej mierze dzięki naszemu złuszczonemu naskórkowi kryją się w naszej pościeli, materacu, obiciach np. tapicerka krzesła czy dywan, wykładzina.

 

 

W jakich warunkach żyją i rozmnażają się roztocza ?

 

 Najkorzystniejszą dla rozwoju pajęczaków temperaturą jest ok. 23°C, choć mogą rozwijać się w zakresie temperatur od 17°C do 28°C.

Temperatura otoczenia poza tą skalą zarówno ujemna jak i dodatnia zmniejsza żywotność roztoczy np. w temp. 45°C mogą przeżyć 24 godziny a w temperaturze 2°C przez ok. 168 godzin.

 

Uważa się, że temperatura do główny czynnik jaki wpływa na rozwój i żywotność roztocza ale mamy jeszcze jeden ważny aspekt.

Wilgotność względem powietrza odpowiednia do życia to pow. 70%. Dzięki temu samice mogą spokojnie składać jaja (jedna składa nawet do 100).

 

Odpowiedni rozwój to również pokarm a do tego najlepiej nadaje się ludzki naskórek złuszczany przez cały dzień oraz wszelkiego rodzaju mikroelementy znajdujące się blisko pasożytów, dlatego też ważne jest

regularne sprzątanie pomieszczeń.

 

 

Jak wpływają na nasze zdrowie i alergie

 

Odchody pajęczaków posiadają alergeny szkodliwe dla człowieka i rozpylane w powietrzu za pomocą kurzu domowego powodują u alergików takie objawy jak:


uporczywy kaszel, uczucie zatkanych dróg oddechowych, częste pobudki w nocy i trudności z zasypianiem, swędzenie skóry..

Osoby z astmą czy chorobami płuc będą odczuwać skutki z podwójną siłą.

Małe dzieci mają dużo niższą odporność na roztocza przez co są jeszcze bardziej narażone na niepożądane choroby i alergie.

 

 

 

Ozonowani pomieszczeń znacząco pomaga!

 

Regularne Ozonowanie pomieszczeń w których przebywamy to idealny sposób by pozbyć się niepożądanych bakterii oraz roztoczy.

Dzięki swojemu precyzyjnemu działaniu ozon wniknie nawet w najmniejsze szczeliny, materacy, krzeseł, zasłon, szafek i wszystkich pozostałych elementów

 

 

 

Usuń Odór facebook
www.usun-odor.pl

Mapa strony

Miasta

HASTA M.W
Romaszewskiego 5a
01-874, Warszawa

NIP: 1182124115

+48 510-269-951

+48 608-553-373

KONTAKT.

biuro@usun-odor.pl

Usuń Odór - Ozonowanie

© 2020 HASTA M.W Wszelkie prawa zastrzeżone.

Usuń Odór mapa
Usuń Odór facebook

Przedstawiona w witrynie oferta oraz cennik mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Opisy i teksty z powyższej strony stanowią przedmiot praw autorskich i podlegają ochronie.

 

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronie mają charakter wyłącznie poglądowy. Jakiekolwiek kopiowanie zdjęć autorskich lub treści strony będzie zgłaszane do uzyskania odszkodowania na drodze sądowej.

 

Gdzie działamy